مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد
جستجوی پیشرفته

انتخاب برند گوشی

صرف نظر کردن از این مرحله

انتخاب مدل گوشی

فلت ال سی دی - مادربرد

نمایش 1 تا 60 از 373 مورد

در گذشته سیم های مفتولی تنها گزینه ای بودند که افراد ماهر در تولید قطعات الکترونیکی برای توسعه کالاها، در اختیار داشتند. معضل بزرگی که بهره گیری از این سیم ها ایجاد می کرد، پیچ خوردگی دور هم و تصرف فضای خیلی زیاد در یک بُرد الکترونیکی بود. با گذشت زمان، سیم های مسطح و همین فلت ها، جانشین این سیم ها شدند. سیم های فلت وزن کم تری دارند و منعطف تر هستند. فلت موبایل با اسم انگلیسی Flat Cable یا Flex Cable نام مداری خیلی ظریف، نازک و منعطف است. این مدار به عنوام رابطی میان بخش های گوناگون در موبایل عمل می کند. گونه های متنوعی از فلت هست که هر یک ماموریت ویژه ای را دارند که شامل فلت خاموش و روشن یا فلت پاور، فلت صدا، فلت قلم، فلت آنتن، فلت وای فای، فلت بازر ، فلت حسگر 3D، فلت وسط، فلت صفحه اصلی، فلت لمس، فلت شارژ، فلت دوربین جلو، فلت دوربین عقب، فلت اثر انگشت، فلت ال سی دی، فلت برد ال سی دی، فلت میکروفون و فلت هندزفری می شوند. اگر قصد خرید فلت ال سی دی گوشی و آشنایی با عوامل موثر در قیمت فلت ال سی دی گوشی را دارید، در ادامه با سی و سه پل همراه باشید.

فلت ال سی دی چیست؟

فلت تصویر قطعه ای در نمایشگر موبایل ها است که توسط آن تصاویر نشان داده شده و با لمس نمایشگر تلفن همراه را می توان کنترل کرد. دو گونه فلت مرتبط با تصویر در تلفن های همراه و تبلت ها هست که قیمت فلت ال سی دی تا حد زیادی به نوع آن ها وابسته است و به صورت زیر است:

1.فلت ال سی دی: این فلت با متصل شدن به برد اصلی موبایل، قابلیت نمایش تصاویر و رنگ ها را ایجاد می کند.

2.فلت تاچ: این فلت هم مثل فلت ال سی دی به برد موبایل و یا تبلت اتصال یافته و امکان تاچ و لمس نمایشگر را ایجاد می کند. محل قرارگیری این گونه از فلت ها در بعضی تلفن های همراه و تبلت ها در بالای ال سی دی و در بعضی دیگر در پایین ال سی دی است. این مسئله با توجه به گونه و مدل موبایل و یا تبلت متغیر است.

احتمال دارد که چه مواردی به فلت ال سی دی و لمسی خسارت بزند؟

همانگونه که در مقدمه هم بیان شد فلت ها مدارهایی خیلی ظریف، نازک و قابل آسیب دیدن هستند. احتمال دارد که این قطعات بااهمیت و قابل آسیب دیدن بوسیله استفاده کننده موبایل و یا در زمان تعمیر بوسیله تعمیرکار دجار خسارت شوند. خسارت های وارد شده به فلت بوسیله استفاده کننده در اثر آب خوردگی، ضربه و… است. احتمال دارد که تعمیرکاران هم در زمان تعمیر اشتباها موجب پارگی فلت شده و یا خسارتی را به محل اتصال فلت به ال سی دی بزنند که همه این مسائل برای دارندگان موبایل و تعمیرکاران، ضررآفرین خواهد شد.

انواع خرابی های فلت تاچ و ال سی دی موبایل

قیمت فلت ال سی دی معمولا به عوامل مختلفی بستگی دارد. بیان این نکته در این بین ضروری است که پارگی و یا آسیب دیدگی فلت ال ﺳﯽ دی در زمان ﺗﻌﻤﯿﺮات، مسئله ای دارای اهمیت خیلی زیاد ﺑﺮای ﺗﻌﻤﯿﺮﮐﺎران تلفن همراه است. این مسئله آن ها را دچار ضرر می کند و اﯾﻦ در ﺣﺎلی اﺴﺖ ﮐﻪ نمایشگر موبایل کاملا ﺳﺎﻟﻢ بوده؛ اما ﻣﺪار ویدیو آن ﮐﻪ روی ﻓﻠﺖ ال سی دی اﺳﺖ خراب شده و ﯾﺎﺧﻮد ﻓﻠﺖ دچار ﭘﺎرگی شده است. در برخی مواقع، محل اﺗﺼﺎل ﻓﻠﺖﺑﻪ ال ﺳﯽ دی دچار صدمه می شود. این دقیقا وقتی است که ﺗﻌﻤﯿﺮﮐﺎر به جز عوض کردن ال ﺳﯽ دی چاره ای ﻧﺪارد و شوربختانه درگیر زﯾﺎن ﻣﺎﻟﯽ زیادی میﺷﻮد.

1.ال سی دی و فلت هر دو سلامت هستند؛ اما تصویری نشان داده نشده و یا صفحه لمسی (Touch) کار نکرده و یا بد عمل می کند. باید در نظر گرفت که هزینه تعمیر این گونه آسیب از بقیه مسائل پایین تر است، زیرا به جهت تعمیر به فلت دیگری احتیاج نیست و از فلت خود ال سی دی بهره گرفته خواهد شد.

2.ال سی دی در سلامت است؛ اما فلت دچار پارگی شده است که موجب عدم نمایش هر تصویری می شود. در برخی از مواقع هم توانایی لمس (Touch) از بین می رود. هزینه تعمیر این مسئله از مورد اول بالاتر خواهد بود؛ چون فلت باید عوض شود.

3.مکان اتصال فلت به ال سی دی دچار خسارت شده و دیگر قابل تعمیر نیست: در این معضل، باید حتما ال سی دی عوض شود. شوربختانه هزینه این تعمیر خیلی زیاد خواهد بود،ئ چون ال سی دی به طور کل، باید تغییر پیدا کند. محل وصل شدن فلت به ال سی دی زیر گلس تعمیراتی است و دست یافتن مستقیم به آن امکان پذیر نیست. از همین رو، می بایست ابتدا گلس تعمیراتی برداشته شود و بعد از ﺗﻌﻤﯿﺮ ال ﺳﯽ دی، گلس تعمیراتی مجددا قرار داده شود.

این روزها بهره گیری از تلفن های همراه امری معمول است و تقریبا می توان گفت لازم است. از سویی دیگر با توجه به خواهان زیاد داشتن این توسعه، بدست آوردن درآمد از آن رونق می گیرد و اشخاصی در اندیشه درآمدزایی از آن خواهند افتاد که برخی درآمدزایی ها دارای فایده و بعضی دیگر دارای ضرر هستند.

خراب شدن فلت و تعمیر کردن آن

تخریب فلت گوشی یکی از معضلاتی است که ممکن است در زمان تعمیر و یا استفاده های روتین برای اسمارت فون ها رخ دهد. بیان کردیم که درواقع فلت مداری است که در پشت ال سی دی گوشی قرار می-گیرد و بسب می شود محتوای تصویری و رنگ ها قابل دیدن باشند و نیز بتوان با بهره گیری از لمس، عملکرد گوشی را کنترل کرد. این در حالی است که فلت تبلت و یا اسمارت فون ها اشکال پیدا کنند، دارای ویژه ای می شوند.

مشخصه ها و نشانه های آسیب به فلت تلفن همراه

همانگونه که پیش تر گفتیم، فلت ال سی دی در تلفن همراه دربرگیرنده مدارهایی نازک و قابل آسیب دیدن هستند. احتمال دارد که فلت به واسطه اشتباه استفاده کنندگان تلفن همراه و یا در هنگام انجام عملیات تعمیرات تخصصی تلفن همراه توسط تعمیرکاران آن به صدمه و خسارت دچار می شوند. خسارات و آسیب ها از سوی استفاده کنندگان تلفن همراه در بیشتر مواقع دربرگیرنده ضربه و آب خوردگی است. احتمال دارد که تعمیرکاران تلفن همراه نیز در زمان انجام تعمیرات تخصصی تلفن همراه بر روی موبایل ها، به اشتباه و غلط، فلت گوشی را دچار پارگی کنند و یا ممکن است به محل وصل شدن فلت لمسی به ال سی دی آسیب جدی وارد کنند. در صورتی که قرار باشد فلت لمسی ال سی دی عوض شود، هزینه آن بسیار بالا می شود. هنگامی که فلت ال سی دی تلفن همراه دچار آسیب شده و صدمه ببیند، می توان آن را از مجموعه ای از نمادها و نشانه های آسیب فلت موبایل شناسایی کرد. از جمله نمادها و نشانه های آسیب فلت لمسی ال سی دی شامل این موارد هستند: بی نظمی در عملکرد لمسی ال سی دی تلفن همراه، وجود پرش در تصویر نمایشگر دستگاه. در هنگام اعمال فشار بر سمت بالای لمسی ال سی دی، پرش تصویر حذف می شود. 

انواع آسیب های فلت موبایل

بعد از ضربه به موبایل، فلت و ال سی دی آن هر دو در سلامت و بدون نقص هستند؛ اما در این شرایط، هیچ تصویری دیده نمی شود و یا اینکه صفحه لمسی تلفن همراه خراب شود و یا به شکل مطلوبی فعالیت نمی کند. برای تعمیر این گونه آسیب، نیازمند عوض شدن فلت موبایل نیستیم و عملیات تعمیر فلت لمسی ال سی دی توسط فلت خود تلفن همراه به انجام خواهد رسید. حالت دیگر این است که ال سی دی تلفن همراه فعال و سالم است. اما معضل این است که فلت پاره می شود و لذا، هیچ تصویری بر روی شیشه نمایشگر دستگاه دیده نخواهد شد. در این حالت، می بایست فلت پاره تلفن همراه را تعمیر کرد تا معضل آن از بین رود. تعمیر فلت پاره شده تلفن همراه در مقایسه با تعمیر فلت سالم هزینه بالاتری دارد. حالت دیگر نیز اینگونه است که محل وصل شدن فلت لمسی به ال سی دی دچار آسیب باشد که قادر به تعمیرش نیستیم. در صورت رخ دادن این حالت، فلت تعمیرشدنی نبوده و عوض کردن فلت موبایل، تنها راه چاره است که استفاده کننده را متحمل هزینه خیلی زیادی می کند.

چرا نیازمند تعویض فلت هستیم؟

احتمال دارد که اکنون بر اثر رخدادهایی چه برای خریدار و چه برای تعمیرکار، فلت دچار آسیب شود که می توان به آب خوردگی و ضربه از سوی خریدار و یا پارگی فلت در زمان تعمیر بر اثر خطایی جزئی، آسیب محل اتصال فلت به ال سی دی و یا دیگر عوامل از سوی تعمیرکاران اشاره نمود که در این زمان، احتمالا راه چاره ای که به ذهن افراد خطور کند، عوض کردن کامل لمسی و ال سی دی باشد که هزینه بالایی برای افراد و ضرر زیادی برای تعمیرکاران دارد.

علائم ورود آسیب به فلت موبایل

احتمال دارد که اغلب معضل پرش تصویر نمایشگر با با فشردن بالای ال سی دی رفع شود. در برخی مواقع، پرش تصویر زمانی رخ می دهد که نور نمایشگر شما کاهش یابد و اگر نور صفحه را افزایش دهید، این معضل از بین می رود. در این مواقع، بیشتر مشکل از آی سی بوده و باید تاچ و ال سی دی کاملا عوض گردند.

کاربرد سیم فلت

ساختار سیم های فلت موجب شده که در مقایسه با سیم های مشابه، فضای کمتری را تصرف کنند. به دلیل منعطف بودن بسیار بالایی که سیم های FCC دارند، سیستم های الکترونیکی با چگالی بالا دارای بیشترین استفاده از این سیم های مسی هستند. در کنار استفاده از سیم فلت در موبایل ها و تبلت ها، دستگاه های گوناگون دیگری مثل لوازم الکترونیکی مصرفی مانند دستگاه پخش کننده CD و DVD، گیرنده های ماهواره-ای و تجهیزات خانگی همچون ماشین ظرفشویی نیز از سیم فلت استفاده می کنند. سیستم رادیویی و مکان-یاب اتومبیل هم بااهمیت ترین سیستم ها در صنعت خودرو هستند که از سیم فلت بهره می برند. با اینکه فلت موبایل دارای کیفیت قابل توجهی در ساختار خود است، ولی هنوز در برابر عوامل خراب کننده آسیب پذیر است. خرابی های رخ داده در فلت موبایل معمولا نشات گرفته از آب خوردگی و ورود ضربه به این قسمت از دستگاه رخ می دهد. در رابطه با تعمیر فلت موبایل بهتر است بدانید که احتمالا این قطعه در زمان تعمیرات موبایل بر اثر خطایی جزئی دچار پارگی و یا آسیب شود. در این حالت، تنها راه حل باقی مانده عوض کردن فلت موبایل خواهد بود که هزینه بالایی برای دارنده دستگاه و ضرر زیاد برای تعمیرکاران را به دنبال خواهد داشت. کلا علم و مهارت تعمیرکار در تعمیر صحیح فلت موبایل، نقش مهمی دارد. به همین دلیل، اکیدا سفارش می شود که تعمیر این قسمت از دستگاه را فقط به تعمیرکاران خبره و کاردان بسپارید.

راهنمای خرید انواع فلت ال سی دی گوشی از سی و سه پل

فروشگاه سی و سه پل یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه فروش لوازم جانبی موبایل و لوازم جانبی تبلت و لوازم خانگی با بهترین برند ها است، شما مشتریان عزیز می توانید انواع شارژر های فندکی و ... را در انواع مدل های متفاوت و مختلف با کیفیت بالا از سایت سی و سه پل سفارش دهید و جلوی درب منزل خود تحویل بگیرید .شما مشتریان عزیز می توانید انواع فلت ال سی دی و فلت تاچ گوشی را در مدل های مختلف و برای گوشی های متفاوت و در انواع برند های مختلف از فروشگاه سی و سه پل ثبت سفارش کنید و با بهترین قیمت و کیفیت در هر جای ایران تحویل بگیرید، تمامی محصولات و کالاهای سی و سه پل با بهترین کیفیت و قیمت هستند. اگر قصد خرید فلت ال سی دی با قیمت مناسب را دارید، پیشنهاد ما به شما فروشگاه سی و سه پل است.

ادامه مطلب

فهرست

پیگیری سفارش

حساب کاربری

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم