تست سقوط آیفون 11 پرو مکس و گلکسی نوت 10 پلاس

تست سقوط آیفون 11 پرو مکس و گلکسی نوت 10 پلاس

اپل در مراسم رونمایی از آیفون‌های خود ادعا کرده بود شیشه‌های بکار رفته در آیفون 11 و مدل‌های پرو، بهترین و سرسخت‌ترین شیشه‌هایی هستند که تا کنون در هر گوشی مورد استفاده قرار گرفتند. اما نگاهی می‌اندازیم به مقایسه این گوشی‌ها تا ببینیم این ادعاها تا چه حد درست هستند.

در تست اول، هر دو گوشی از ارتفاع یکسان و از پشت به پایین پرتاب شدند که این مسئله باعث شکسته شدن شیشه هر دو گوشی در بخش پشتی شد. اگرچه هم آیفون 11 پرو مکس و هم گلکسی نوت 10 پلاس دچار شکستگی شدیدی شدند، اما حداقل در تست اول، میزان آسیب‌دیدگی نماینده سامسونگ کمی کمتر بود.

تست بعدی با انداختن دو گوشی از بغل همراه بود. در این بررسی آیفون کاملا برتر ظاهر شد و نوارهای کناری آن که از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده‌اند این گوشی را به خوبی در برابر ضربه حفظ کردند. اگرچه کمی خط و خش روی آن دیده شد، اما میزان آسیب‌دیدگی گلکسی نوت 10 پلاس با فریم آلومینیومی‌اش به مراتب بیشتر بود.

در تست آخر هم هر دو گوشی از روی صفحه به پایین پرتاب شدند که باز هم این نماینده سامسونگ بود که اینبار عملکردی به مراتب بهتر از خود نشان داد و آن هم شاید به خاطر وزن پایین‌تر این گوشی بوده باشد. البته در بررسی که وب‌سایت Cnet انجام داد، آیفون 11 پرو توانست بعد از سقوط از ارتفاع حدودا 3.3 متری نیز جان سالم به در ببرد. اگرچه محصول مورد بررسی در این ویدیو آیفون 11 پرو مکس است، اما این را هم باید بخاطر داشته باشید که نتایج تست‌ها همیشه ممکن است متفاوت باشد.

با این اوصاف در انتهای این مقایسه، آیفون 11 پرو مکس بارها از ارتفاع خاصی رها می‌شود در حالیکه نوت 10 پلاس مورد تست قرار نمی‌گیرد. دلیل آن‌هم این است که پیش‌تر نوت 10 پلاس مورد تست مشابه قرار گرفت و از همه آن‌ها جان سالم به در برد. اما نتیجه نهایی را می‌توانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید. به خاطر داشته باشید که آیفون 11 پرو مکس حدودا 226 و گلکسی نوت 10 پلاس هم حدودا 196 گرم وزن دارند که این مورد در نتیجه نهایی بی تاثیر نبود.
نوشته شده در 1398-09-20 اخبار 0 99

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

اخرین بازدید شده

محصولی وجود ندارد

منو